Skip to content Skip to footer
Načítám Akce

« Všechny Akce

Jak evaluovat kulturně vzdělávací akce

2 října @ 9:00 - 16:00

Anotace

Jednodenní distanční evaluační trénink pro knihovníky v mém podání by byl postaven na základě publikace Metodika evaluace akcí knihovny, která vznikla v roce 2020 v ESF projektu KISK MUNI a jejíž jsem hlavním autorem. Před setkáním by účastníci byli osloveni online dotazníkem, kdy na základě jeho výsledků by bylo možné při tréninku zdůraznit praktický zájem o konkrétní témata, evaluační postupy a metody. Část setkání by byla věnována teorii, kdy a jak k evaluaci akce přistoupit. Tomu, že aby bylo možné zhodnotit úspěšnost akce, musí být předem jasná očekávání od ní (cíle). Součástí evaluace akcí je jejich monitoring, tj. tvorba a využití monitorovacích indikátorů. Část času by bylo možné věnovat sdílení a návrhům na přístup k vyhodnocování (předem zaslaných) konkrétních akcí z praxe.

Lektoři

 

Ing. Jiřina Bělehradová Svitáková, MBA, Ph.D.

Je evaluátorka projektů a programů s více než patnáctiletou praxí a zkušenostmi ze státní, soukromé, akademické i neziskové sféry. Zajímá se o využívání výzkumných postupů v praxi tak, aby umožnily vedoucím organizací a realizátorům projektů plánovat a získávat hodnotnou zpětnou vazbu na jejich činnost a oni se mohli rozhodovat na základě informací. Věnuje se zejména ESF projektům v oblasti sociálních inovací, projektům v oblasti prevence kriminality a projektům zahraniční rozvojové spolupráce. Vhled do oblasti knihovnictví získala při práci evaluátorky tříletého projektu Sociální inovace v knihovnách na KISK MU, ve kterém jako jeden z výstupů vznikla Metodika evaluace akcí knihovny.

 

Mgr. Barbora Buchtová

Více než deset let intenzivně spolupracuje s knihovnami na velkých i dílčích projektech. Pracovala také řadu let v PR a marketingu. Spolupodílela se na tvorbě aktuální Koncepce rozvoje knihoven a webu koncepce.knihovna.cz. V rámci projektu Sociální inovace v knihovnách pomáhala knihovnám rozvíjet jejich aktivity se sociálním dopadem a vytvářela také online kurz Komunitní knihovnou krok po kroku. Podílela se také na vytvoření Metodiky evaluace akcí knihovny. Je absolventkou oboru Informační studia a knihovnictví.

Podrobnosti

Datum:
2 října
Čas:
9:00 - 16:00
Rubrika Akce:

Pořadatel

Středočeká vědecká knihovna v Kladně
Phone
606505531
Email
soukupova@svkkl.cz
View Pořadatel Website

Místo konání

Online