Skip to content Skip to footer
Načítám Akce

« Všechny Akce

Advokační strategie a komunikace v kultuře

24 dubna @ 9:00 - 16:00

Anotace

Workshop seznámí účastníky a účastnice s efektivními metodami plánování advokační práce. Jeho součástí bude úvod do samotného tématu. Účastníci a účastnice budou mít možnost si vyzkoušet nástroje strom problému a mapa klíčových hráčů na vlastních tématech, cílech, které přinesou. Na ně dostanou zpětnou vazbou od kolegů, kolegyń, tak také od lektorského týmu. Finální podoba workshopu se bude odvíjet od očekávání a odpovědí v přípravném dotazníku. Na workshopu budeme vycházet z Rukověti zdánlivě bezmocných – jak naplánovat advokační kampaň, která je volně dostupná na webových stránkách Nadace OSF. Workshop je určen jak po naprosté začátečníky, začátečnice, tak pro středně pokročilé. Důležitý je pouze zájem o advokační práci či aktuální, plánované aktivity v této oblasti.

 

Lektoři

Štěpán Drahokoupil

Štěpán je programovým manažerem Advokačního fóra Nadace OSF. Působí také v Platformě pro včasnou péči a jako externí pedagog na Ústavu politologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy, kde získal titul Ph.D. Dříve měl v Nadaci OSF na starosti práci na systémových změnách v inkluzivním vzdělávání, které prosazoval směrem k českým veřejným institucím i mezinárodním organizacím. V minulosti spolupracoval s Nadací Via na programu přípravy budoucích komunálních politiků a političek. V letech 2007 až 2014 pracoval jako asistent senátora, dále zastával pozici člena správní rady Amnesty International ČR (2012–2016) a také byl výkonným redaktorem Politologické revue (2015–2018). Aktuálně je členem správní rady organizace Asistence.

 

Radoslava Krylová

Radka je konzultantkou Advokačního fóra Nadace OSF. Působí také v brněnské organizaci NaZemi, kde je členkou facilitátorské skupiny, která provází skupinovými procesy a tím podporuje spolupráci, fungování, komunikaci, smysluplnou participaci lidí a akceschopnost skupin. Na facilitaci ji zajímá možnost usnadnit porozumění mezi lidmi a posilování důvěry a chuti společně růst a tvořit. Vystudovala a působí jako externí lektorka na Fakultě sociálních studií v Brně.

 

O Advokačním fórum Nadace OSF 

Advokační fórum Nadace OSF je unikátní program, který rozvíjí silnou demokracii, posiluje občanskou společnost a podporuje aktivní lidi tak, aby mohli efektivně a profesionálně prosazovat veřejně prospěšné změny. Náš expertní tým organizacím občanské společnosti i jednotlivcům poskytuje odbornou podporu v podobě konzultací, mentoringu a koučinku a praktické know-how nezbytné pro kvalitní advokační práci. 

Nadace OSF je českou nadací s třicetiletou historií. Naším posláním je péče o demokracii v Česku: podporujeme a vzděláváme občanskou společnost a rozvíjíme stát, kde mají všichni rovné šance a zapojují se do dění ve svém okolí. Otevíráme citlivá a opomíjená témata a společně s dárci hledáme průkopníky, kteří je ponesou dál. Po dobu našeho působení jsme podpořili více než 10 000 projektů českých neziskových organizací i jednotlivců částkou přes 2 miliardy Kč.

 

Základní harmonogram

  • úvod a představení
  • o advokační práci, příběh o obrovi, definice advokační práce 
  • představení stromu problému a práce ve skupinách na 4 tématech
  • reflexe (ve skupinách nejspíše) a představení 6 aspektů změny
  • představení SMART cíle a mapy klíčových hráčů a práce ve skupinách na 4 cílech
  • reflexe 
  • popsání základních přístupů v advokačních strategií a advokační strategie jako celku.
  • možný konkrétní příklad (dle očekávání a času) 

Podklady: 

Podrobnosti

Datum:
24 dubna
Čas:
9:00 - 16:00
Rubrika Akce:

Pořadatel

Středočeká vědecká knihovna v Kladně
Phone
606505531
Email
soukupova@svkkl.cz
View Pořadatel Website

Místo konání

Středočeská vědecká knihovna v Kladně
Gen. Klapálka 1641
Kladno, 27201 Česká republika
+ Google Mapa
Phone
606505531
View Místo konání Website