Skip to content Skip to footer
Načítám Akce

« Všechny Akce

AI jako efektivní pracovní nástroj

9 září @ 9:00 - 16:00

Anotace

Na tomto praktickém workshopu se seznámíme s nápady a příklady dobré praxe, jak nám mohou nástroje umělé inteligence usnadnit práci. Naučíme se správně a efektivně formulovat tzv. prompt, abychom získali kvalitní odpovědi a inovativní možnosti řešení problémů. Osvojíme si ovládání konkrétních aplikací (např. ChatGPT, Google Bard, MS Copilot) a natrénujeme si způsoby tvorby různorodého obsahu, který je relevantní a maximálně využitelný.

Lektorka

Monika Macháňová je tvůrkyní obsahu a lektorkou vzdělávacích akcí pro učitele, knihovníky a zaměstnance státní správy na podporu rozvíjení digitálních kompetencí. Konkrétně se zabývá tématy kritické myšlení, informační gramotnost, kreativita, aktivizace studentů a digitální well-being. V současné době působí také jako přednášející a vedoucí diplomových prací na Masarykově univerzitě v Brně na Katedře informačních studií a knihovnictví.
Nezisková organizace AI Harmony hledá možnosti, příležitosti a výzvy, jak využít umělou inteligenci v praxi. Naším cílem je být mostem mezi tradičními postupy a novými technologickými možnostmi. V AI Harmony chápeme, že klíčem k úspěchu je nejen povědomí o tom, co technologie může nabídnout, ale také schopnost integrovat ji do každodenního života s porozuměním a citlivostí. Zároveň se však kromě usnadňování běžné agendy zaměřujeme také na využití potenciálu AI při řešení komplexních situací a hledání východisek globálních problémů. Společně stavíme budoucnost vzdělávání již 13. rokem.

Podrobnosti

Datum:
9 září
Čas:
9:00 - 16:00
Rubrika Akce:

Pořadatel

Středočeká vědecká knihovna v Kladně
Phone
606505531
Email
soukupova@svkkl.cz
View Pořadatel Website

Místo konání

Knihovna Kutná Hora
Na Náměti 416
Kutná Hora, 28401 Česká republika
+ Google Mapa
View Místo konání Website